Alternate Text
۱۴۰۲/۰۳/۲۳    ۱۴:۴۲ کد خبر:020323079119
بر توان داخلی تکیه داریم
مدیر فنی شرکت خدوم:

بر توان داخلی تکیه داریم

شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم(خدوم)، از جمله شرکت‌های تابعه گروه کشتیرانی است که در حوزه سوخت‌رسانی به شناورها فعالیت می‌کند.

این شرکت که دارای سایت سوخت‌رسانی در بندر شهیدرجایی است شناورهایی نیز برای این امر در اختیار دارد.

مدیر فنی این شرکت در گفتگوی پیش‌رو به مسائل فنی شرکت خدوم پرداخته و به برخی از دستاوردها و مشکلات این بخش اشاره کرده است.

در شرکت خدوم چگونه ناوگان را از نظر فنی حمایت می‌کنید؟

شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم(خدوم) با انتخاب و بهره‌گیری از مدیران و سرپرستان خبره در تعمیر و نگهداری ناوگان، صنایع دریایی و ساحلی بخش فنی خود را استوار کرده است. علاوه بر اینها برنامه‌ریزی دقیق و مدون برای حفظ و به‌روزرسانی سیستم حمل و نقل خدمات دریایی و سایت سوخت‌رسانی همواره در دستور کار بوده است. همچنین با ایجاد و پیگیری در به‌روزرسانی زیرساخت‌های مرتبط با واحد تعمیرات سفری و ارتباطات دریایی همواره تمام تلاش را د رجهت انجام حداکثری خدمات درخواستی از ناحیه کارفرمایان محترم را نموده است.

چگونه بر مشکلات حاصل از تحریم فائق آمدید؟ همکاری با تولیدکنندگان داخلی چقدر در رفع مشکلات فنی اثربخش بوده است؟

با وجود تمام سختی‌ها و ایجاد چالش‌های غیر مترقبه، شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم با استفاده از ظرفیت‌های داخل کشور تلاش کرده است که اثرات منفی تحریم را به فرصتی برای تقویت تولید در داخل بدل کند. در عین حال با بهره‌مندی از توانمندی‌های درون سازمانی و همچنین واحد خودکفایی و تولید داخل، پیوسته کوشیده‌ایم با توجه به قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور حمایت از کالای ایرانی را به هر شکل ممکن انجام دهیم. با جست و جو، شناسایی، تحقیق و در نهایت تعامل با شرکت‌ها و کارخانجات تولیدی و کارگاه‌های فنی و توانمند، موانع و مشکلات را پشت سرگذارده‌ایم و نیازمندی‌های ناوگان را بر آورده نموده‌ایم.

ارتباط خدوم با شرکت‌های دانش بنیان به چه صورت است؟

با توجه به قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری‌ها و اختراعات؛ شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم همکاری‌های خوبی با شرکت‌های دانش بنیان در عرصه‌های گوناگونی از قبیل سوخت کم‌سولفور، تولید قطعات و ملزومات مصرفی کشتی‌ها، آزمایشگاه و رنگ ضدخزه انجام داده است. امید می‌رود در آینده نزدیک بتوانیم از محصول نهایی این همکاری‌ها در ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی استفاده کنیم.

 
 
 

در حال حاضر در مسیر فعالیت خود با چه مشکلاتی مواجه هستید؟

شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم همواره کوشیده است با وجود تحریم‌های ظالمانه و کمبود امکانات و قطعات و تجهیزات، با استفاده از توان داخلی و در نظر گرفتن صرف و صلاح شرکت و کشور و نگاه مثبت مدیریت عامل محترم شرکت بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را به انجام برساند. لیکن امید است در جهت پیشبرد بهتر اهداف و برطرف شدن موانع پیش رو، موارد ذیل مورد اهتمام و توجه قرار گیرد:

1- تسریع در مکانیزه سازی فرایند‌های سازمان

2- برطرف نمودن کمبود نیروی انسانی متخصص و کارآزموده

3- نوسانات ارزی و تورم قیمتی (کالا و خدمات) نیز از جمله مشکلاتی است که بر سر راه فعالیت‌ها قرار دارد.

نوسازی و تعمیر امکانات موجود در چه وضعیتی است؟

معاونت فنی و مهندسی با برنامه‌ریزی مدون و دقیق و همچنین در نظر گرفتن صرف و صلاح شرکت اقدام به نوسازی و تعمیرات اساسی مخازن سایت سوخت‌رسان و شناورهای خود با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی کرده است. در برخی موارد با انعقاد قراردادهایی با شرکت‌های تخصصی و دانش بنیان نسبت به رفع ایرادات اقدام شده است. لازم به ذکر است این معاونت به طور مستمر در حال بررسی و رصد وضعیت امکانات موجود می‌باشند تا درصورت امکان از بروز اشکالات جلوگیری شود تا در صورت پدیدار شدن ایراد در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام عاجل صورت پذیرد.

آخرین وضعیت فنی امکانات و تجهیزات شرکت خدوم چگونه است؟

شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم با دارا بودن مخازن سایت سوخترسان بندر عباس، 3 فروند شناور خدماتی و ‌مسئولیت تعمیرات سفری و تدارکات ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده است با استفاده از حداکثر ظرفیت‌های موجود نسبت به انجام و به اتمام رساندن تمام خدمات درخواستی از ناحیه کارفرمایان محترم اقدام کند. علاوه بر این شناورهای تحت مالکیت نیز با توجه به الزامات، در زمان‌های از پیش تعیین شده مورد عملیات داکینگ قرار می‌گیرند.

چقدر بر دانش و تخصص داخلی تکیه دارید؟

شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم علی‌رغم کمبود نیروهای مجرب و متخصص دریایی و خشکی در زمینه فنی و مهندسی در پی‌ریزی سیاست‌های خدمات فنی، اساس و پایه فعالیت‌ها را بر دانش و تخصص داخلی معطوف کرده و در قرارداد‌های منعقد شده فی‌مابین این شرکت با شرکت‌های پیمانکار پیوسته انتقال دانش به داخل سازمان مد نظر قرار گرفته و همواره نسبت به آموزش و رشد کارکنان نگاه ویژه داشته است.
نظرات کاربران
نظر شما ؟
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران