Alternate Text
MAN

تبلیغات شماره 257

MAN

قاب کوچک

MAN height=
گزارش ویژه
بررسی تأثیر شیوع ویروس کرونای جدید بر حمل‌ونقل دریایی؛
تأثیر شیوع کرونا بر صنعت کشتیرانی، کشتی‌سازی، دریانوردی، حمل‌ونقل مسافری، حجم تجارت جهانی، آموزش دریایی و بنادر غیرقابل انکار است. در این ارتباط برآوردهای اولیه از میزان خسارت و زیان مالی بر حمل‌ونقل دریایی و بنادر حکایت می‌کند با این توصیف رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در کاهش شیوع بیماری در صنعت حمل‌ونقل دریایی تا چه حد تأثیرگذار است؟ از سوی دیگر مؤسسات رده‌بندی در دوران بحران‌هایی نظیر کرونا چه نقشی می‌توانند ایفا کنند؟ و آیا بخش حاکمیتی حوزۀ دریا توانست نقش و جایگاه ویژۀ خود را ایفا کند؟ این‌ها سؤالاتی است که این روزها ملکۀ ذهن دست اندرکاران صنعت حمل ونقل دریایی شده است.
جدیدترین مقالات
مشکلات اجرای قانون سوخت کم‌سولفور ادامه دارد:
امروزه در صنعت حمل‌ونقل دریایی بیشتر این سؤال مطرح می‌شود که وضعیت فعلی استفاده از سیستم فیلترینگ اگزوز کشتی‌ها (the scrubber) در بازار جهانی چگونه است و آیا تمام فیلترهای(the scrubber) نصب شده بر روی دودکش‌های کشتی‌ها مطابق با قوانین سازمان جهانی دریانوردی در خصوص محدود کردن انتشارات گازهای سولفوری است یا خیر؟
در یک سال گذشته صنعت حمل ونقل دریایی با چالش های متعدد جهانی مواجه شده که عمدۀ آنها مشکلات اجرای قانون 2020 و شیوع کوید 19 برمی گردد. همۀ این-ها سلامتی نیروی انسانی را به خطر انداخت اما مقاومت و انعطاف پذیری انسان در بوتۀ آزمون و تجربه قرار گرفت.
جدیدترین گفت و گوها
کاپیتان احمدزاده شهیدیان فرماندۀ کشتی های ناوگان:
اگرچه در شهری به دنیا آمده که اثری از ساحل و دریا در آن نیست. با این حال عاشق حرفۀ دریانوردی است و کار در دریا به او آرامش خوبی می دهد. همواره از دیدن زیبایی های دریا لذت می برد.
معاون هماهنگ‌کنندۀ ارتش در گفت‌وگوی اختصاصی با پیام‌دریا اعلام کرد:
مسئولان اجرایی سال‌هاست با شعار "توسعه دریامحور" دم از توسعه سواحل جنوبی می‌زنند. البته در این مسیر توفیقاتی حاصل شده است اما به نظر می رسد توفیق اصلی در بسترسازی برای سوق جمعیت به بخش بکر سواحلی مانند مکران را نیروهای نظامی بدست آورده‌اند. آنها بار را به دوش کشیده و بدون هیچ ادعایی دست به احداث زیرساخت‌های لازم در این بخش از کشور زده‌اند تا زمینه ساز تحول در سواحل مغفول مانده مکران شوند.
جستار در متون
نگاهی به هم‌گونی علم روانشناسی و دریا؛
در طول سال‌ها مشاوره و روان‌درمانگری، شاهد بوده‌ام که بسیاری از مراجعه‌کنندگان ترجیح می‌دهند به جای استفاده از یک دارو برای درمان خود، از یک عنصر طبیعی جایگزین استفاده کنند. البته سعی کرده‌ام تا جایی که امکان دارد مراجعه‌کننده را به روانپزشک ارجاع ندهم و از تکنیک‌ها و روش‌های مناسب جایگزین دارو به‌ویژه ورزش، موسیقی درمانی و روش‌های آرام‌سازی ذهنی و.... استفاده کنم، که خوشبختانه در اکثر موارد کاملاً نتیجه‌بخش بوده است.
ناصرخسرو و قبادیانی از بزرگان قرن پنجم هجری و از بزرگترین شاعران و نویسندگان و حکیمان دوران اسلامی است.
پرورش آبزیان در دوران کهن
از دیدگاه اساطیری، نخستین کسى که به پرورش ماهى در “میانگاه خاک” به بیان امروزى کشــت آبورزى (Aquaculture )روى آورد، جمشــید پیشــدادى بود. وى نخست با “پرداختن آبى میان خاک” استخرى ساخته و سپس در “آب پاک” به پرورش ماهى پرداخــت.

آخرین شماره

برای مشاهده مطالب کلیک کنید

nashrie

دیدگاه
دریای خزر(Caspian See) یا به تعبیر ایرانی‌ها دریای مازندران، بزرگ‌ترین دریاچۀ جهان است که به علت همین بزرگی، به دریا شهرت یافته است.
دکتر منصور پورنوری برای جامعۀ دریایی نامی آشناست. زیرا سالها در کسوت قاضی دادگاه به رتق وفتق امور مربوط به دادگاههای دریایی نیز اقدام میکرد. وی برای تشکیل دادگاههای دریایی تلاش زیادی انجام داد اما متأسفانه به‌ثمر نرسید. دکتر پورنوری دارای مدرک دکترای حقوق دریاها از انگلستان، استادیار دانشکدۀ حقوق دانشگاه آزاد و قاضی بازنشستۀ دیوان‌عالی کشور است که تاکنون کتابهای متعددی در زمینۀ حقوق‌دریایی منتشر کرده است. وی که از همکاران قدیمی پیامدریا بهشمار میرود، مقالۀ حاضر را به طور اختصاصی برای چاپ در این شماره ارسال کرده است.
با شیوع ویروس کرونا در جهان و اثرگذاری آن در لایه‌های مختلف زندگی بشر، عاقبت نظریۀ "جهان بی‌مرز" به وقوع پیوست. البته این مرزشکنی نه از سوی کشورها، حکومت‌ها و نظام‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری بلکه برای با قدرت یک ویروس که گفته می‌‌شود قرار است زندگی بشر را متحول کند انجام شد.