Alternate Text
۱۳۹۹/۰۸/۲۸    ۱۱:۲۵ کد خبر:990828079017
آموزش دریایی هرگز تعطیل نمی‌شود
آموزش از راه دور امتیازی که کرونا برجای گذاشت؛

آموزش دریایی هرگز تعطیل نمی‌شود

ویروس کرونا که از بدو ورود به جهان همۀ معادلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را برهم زده یکسری نوآوری‌ها و مزایایی را نیز در پی داشته است که کارشناسان از آن به عنوان نقاط مثبت ویروس کرونا یاد می‌کنند.

 

 بهاره قهرمانی
 
 
در واقع وقتی کارشناسان به ارزیابی جنبه‌های مثبت و منفی آن می‌پردازند، جنبۀ مثبت را کمتر از منفی نمی‌بینند زیرا معتقدند که این ویروس باعث شد تا دنیا به خود آمده و آن چیزی را که قرارربود 10 سال آینده اتفاق بیفتد از همین حالا به‌روز کرده است. به تعبیر دیگر ویروس کرونا تحولات و دگرگونی‌هایی را نیز در عرصه‌های مختلف فنّاوری، تجارت، تجهیزات پزشکی، آموزش و ... به ارمغان آورده است.

حال با توجه به آن‌چه در بالا به آن اشاره شد، سایت‌های مختلفی به منظور اطلاع‌رسانی دربارۀ ویروس کرونا، آموزش آنلاین، سلامت انسان‌ها، تغییرات آب و هوایی، حفظ محیط‌زیست، خرید و فروش کشتی‌ها، سازگاری وسایل نقلیه با محیط‌زیست، کنترل از راه دور که در نوع خود از آن به عنوان کاربردی‌ترین وسیله در دوران کرونا یاد می‌شود، ایجاد شده و در حال حاضر اطلاع‌رسانی در شبکۀ مجازی در همۀ ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... ادامه دارد.

در این شمارۀ پیام دریا بر آن شدیم تا برخی از سایت‌هایی که اطلاعات آنلاین آموزش از راه دور در همۀ زمینه‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهند معرفی کنیم که ازنظرتان می‌گذرد.

آکادمی دریایی لویدز

با آموزش از راه دور همراه با پیام‌رسان‌ها، مشاوره و راهنمای لازم را برای تمامی دریانوردان در نظر گرفته است

تاریخ شروع دوره‌ها و برنامه‌های این آکادمی توسط اینترنت در دسترس همه است. با استفاده از دوره‌های آکادمی دریایی لویدز دریانوردان آزاد هستند چه زمانی، کجا و چگونه، چه دوره‌ای، چه سبکی و چه مدت‌زمانی را انتخاب کنند.

از طریق این آکادمی شرایطی فراهم شده تا دریانوردان مشتاقانه برای آموزش اقدام کنند. یادگیری آنلاین در محل اقامت به دریانوردان امکان می‌دهد تا ضمن این‌که دچار فراموشی دروس و تخصص نشوند یادگیری خود را بالا ببرند مخصوصاً برای افرادی که به علت کرونا اغلب اوقات خود را در خانه و یا خارج از خانه می‌گذرانند.

اساتید آکادمی لویدز به صورت شبانه‌روزی و حتی در تعطیلات دست از تدریس و مشاوره برنمی‌دارند. از سوی دیگر سمینارهای مجازی آکادمی دریایی لویدز نیز برای تمامی دست‌اندرکاران حمل‌ونقل از دریانوردان گرفته تا کارمندان، اپراتورهای ساحلی، اپراتورهای ترمینال‌های کانتینری، ترمینال‌های تخلیه و بارگیری مناسب می‌باشد.

ضمن این‌که در پایان هر دوره گواهی‌نامۀ مربوط به کارآموزان اعطا می‌گردد. این آکادمی دوره‌های مختلف فراساحل و لجستیک را نیز برای آموزش به کارکنان فراهم کرده است.

https://www.lloydsmaritimeacademy.com/

Customer services, registration and payments:

Customer Services

Tel: +44 (0) 20 7017 4483

LEteam@informaconnect.com

How to find Lloyd's Maritime Academy offices:

Maple House

149 Tottenham Court Rd, Bloomsbury, London W1T 7NFآکادمی دریایی IMO

اکادمی دریایی سازمان جهانی دریانوردی در دوران کرونا راهی منحصربه‌فرد برای ارتباط با افرادی است که به پیشرفت در عرصۀ دریایی علاقه‌مند هستند. این افراد در سراسر جهان می‌توانند با وقت گذاشتن برای یادگیری بدون حضور نیز در فعالیت‌های آموزشی IMO شرکت کنند.

آکادمی آنلاین IMO در وب‌سایت خود انواع و اقسام فیلم‌ها، کلیپ‌ها و نشریات را برای مطالعۀ رایگان بارگیری کرده است. اگر تصمیم دارید، می‌توانید برای آموزش انواع رشته‌ها با یکی از مشاوران IMO تماس برقرار کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید. زیرا این آکادمی برای هر رشته یک بسته خاصی را پیش‌بینی کرده است که به صورت آنلاین تمامی اطلاعات را در اختیار افراد می‌گذارد.

https://het-imo.net/academia-br/Marine Learning Systems یک سیستم آموزش دریایی آنلاین نیز راه‌اندازی شده است که دارای سرورهای مختلف آموزشی است که دروس مختلف را چه در دریا و چه در خشکی به کاربران آموزش می‌دهد. این سیستم آموزشی به طور 24 ساعته آمادگی آموزش به تمامی خدمه کشتی‌ها و کارکنان جامعۀ دریایی را دارد.

مدلی که کارشناسان این سستم آموزشی طراحی کردند سیستم پشتیبانی مختلفی است که کاربران را با هرگونه اطلاعات آشنا می‌کند.

در این سیستم دریافت مطالب آموزشی و دوره‌های جدید به‌روزرسانی شده و هر آن در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. اعتمادسازی و پاسخ‌گویی، یکی از شیوه‌های مسئولان آموزشی این سیستم به‌شمار می‌رود که آمادگی دارد برای تمامی رشته‌های دریایی دورۀ رفاهی را پیش‌بینی کرده و آموزش دهد.

https://www.marinels.com/about-us/contact-us/

General and Support

North America: 1.855.E.MARINE (1.855.362.7463)

Europe: 1.236.521.0667

Sales and Information

1.236.521.0636Online trading platform "International Shipping Exchange"

بورس حمل‌ونقل آنلاین بین‌المللی یک بستۀ جهانی آنلاین در صنعت دریانوردی است که به تمام بخش‌های دریایی به صورت آنلاین آموزش می‌دهد. به گفتۀ مسئولان، این بورس به منظور پشتیبانی از تجارت حمل‌ونقل، کارایی و توسعۀ صنعتی همۀ اطلاعات لازم به صوت شبانه‌روزی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

پلتفرم‌های این بورس با ابزارهای یکپارچه از طریق چند نوع تجارت الکترونیکی آخرین اطلاعات را در اختیار دولت‌ها و خطوط حمل‌ونقل و صاحبان کشتی و شرکت‌های حمل‌ونقل برای توسعۀ تجاری می‌گذارد.

از سوی دیگر این بورس آمادگی دارد آخرین شاخص‌های بورس‌های حمل‌ونقلی جهان را در اختیار کاربران قرار داده و برای یافتن کشتی‌های مورد علاقه و مناسب آنان نیز آخرین قیمت‌ها و اطلاعات را برای مشتری ارسال کند.

https://shipexchange-e.com/#

AGIOU SPIRIDONOS 15

PIRAEUS

ATHENS

185 35

GREECE+302104100470-(71)Videotel

ویدیو‌تل انواع دوره‌های آموزش آنلاین را با فیلم و تصاویر گرافیکی و متن‌های تبلیغاتی به کاربران دریایی آموزش می‌دهد. این مؤسسه از سال 1973 علاوه بر دوره‌های آموزش دریایی، کلیۀ تجهیزات موردنیاز را به این صنعت ارائه داده و می‌تواند یکی از بهترین مؤسسات آموزش آنلاین برای دریانوردان باشد.

http://www.videoteltraining.com

Coracle Online

Coracle Online یک مرکز آموزش آنلاین درزمینۀ توسعۀ حرفه‌های دریانوردی است که جنبه‌های حمل‌ونقل تجاری را از طریق آموزش از راه دور به کاربران ارائه می‌دهد و طیف گسترده‌ای از دوره‌های دریایی را پوشش داده که همۀ جنبه‌های حمل‌ونقل تجاری در آن دیده شده است.

www.coracleonline.com

Shipgaz

یک ارائه‌دهندۀ آموزش آنلاین دریایی است و همه نمی‌توانند در آن مشارکت کنند مگر آن‌که قبلاً اقدامات لازم را برای ثبت‌نام انجام داده باشند. در واقع آموزش از طریق این سایت هزینه‌بر است.

Shipgaz یک سیستم مدیریت آموزش آنلاین مبتنی بر شیوه‌های آنلاین است که با فنّاوری و ابزارهای آموزشی متناسب همۀ دوره‌ها را با دریافت مجوزهای استاندارد ارائه می‌دهد.

Shipgaz.COM

Free GMDSS Online Course

دوره‌های آنلاین مدیریت کشتی و واکنش‌های اضطراری دریایی STCW را ارائه می‌دهد.

SUNY Maritime

آکادمی شناخته‌شده‌ای است که دوره‌های آنلاین را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

https://www.sunymaritime.edu/

FutureLearn Reviews

این مؤسسۀ دریانوردان و مشتاقان علم و دانش دریایی را به تمام دانشگاه‌ها برای گذراندن دوره‌های آنلاین معرفی می‌کند.

تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و آخرین دستاوردهای حقوق دریایی، راههای مقابله با عملیات سایبری با تقویت ایمنی، اقتصاد دیجیتالی و بازاریابی از جمله آنهاست.

https://www.futurelearn.com/info/about/contact-us

gafta

مؤسسۀ آموزشی gafta یک مؤسسۀ تحلیلگر دریایی است که به برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت آنلاین معروف است. این مؤسسۀ تحلیلگری که مورد تأیید انجمن‌های مختلف دریایی قرارگرفته، قوانین مربوط به فروش کالا، بیمۀ دریایی و مشکلات مربوط به اسناد حمل‌ونقل و ... را به صورت آنلاین به تمامی متقاضیان آموزش می‌دهد.

مدل‌های طراحی شدۀ اطلاعاتی که این مؤسسه در اختیار کاربران قرار می‌دهد طوری تلاش شده که یک نفر با یک‌بار ثبت‌نام بتواند از تمامی امکانات آموزشی و مشاوره استفاده کند.

https://www.gafta.com/contact

furunotraining

دوره‌های آموزش آنلاین StCW را برای دریانوردان پیش‌بینی کرده که دریانوردان در هر زمان و هر نقطه‌ای می‌توانند آموزش‌های مربوط را کسب کنند. هدف از تأسیس این مؤسسه حفظ امنیت دریانوردان در دریاست که توسط سازمان دریانوردی دانمارک پشتیبانی می‌شود.

https://www.furunotraining.com

Email: FMT@furuno.dk

Phone: (+45) 36 77 40 12

Oceanus Maritime Training

یک سیستم ارائه‌دهندۀ جدید آموزش دریانوردی نوآورانه است که توسط سرمایه‌گذاری کاستر ایجاد شده و آموزش‌های تجارت الکترونیکی و انواع فنّاوری‌ها و خوشه‌های بازاریابی الکترونیکی و راههای تجارت با نرم‌افزارهای جدید را به کاربران آموزش می‌دهد. علاوه بر آن تمامی اطلاعات مربوط به اقیانوس‌های جهان در این سایت موجود است.

https://www.oceanustraining.com/

maritimetrainingacademy

بخشی از خدمات بی‌نظیر دریایی که از طریق آنلاین به کاربران ارائه می‌شود و پشتیبانی و تخصص، حرفه‌گری از مختصات این آکادمی به شمار می‌رود.

به گفتۀ مسئولان، این آکادمی ارائۀ مدرک آموزش از راه دور کمک به هزاران دانشجویی است که به منظور پیشرفت شغلی خود امکان حضور در مؤسسات آموزشی را ندارند به همین جهت کلیۀ دوره‌های موجود در عرصۀ حمل‌ونقل دریایی و صنایع دریایی توسط کارشناسان ارائه و مدیریت می‌شود. براساس گزارش آکادمی، بیش از 50 نفر مشاور و استاد به طور آنلاین مطالب را برای ارائۀ آنلاین به دانشجویان آماده می‌کنند.

این آکادمی کلیۀ مراحل آموزشی را از ابتدا تا پایان دوره پیگیری کرده و گواهی‌نامه مطابق با استانداردهای IMO را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

https://maritimetrainingacademy.com

itcilo

دوره‌های آنلاین ITC از راه دور برای ایمنی و سلامتی، توسعۀ سرمایه‌گذاری در صنعت حمل‌ونقل، آموزش آنلاین اهداف و برنامه‌ریزی‌ها، راههای جذب و استخدام در شرکت‌های دریایی و آموزش نیروی انسانی برای مقابله با حوادث و قوانین مربوطه توسط این مؤسسه تدریس می‌شود.

https://www.itcilo.org/

traceinternational

مؤسسۀ TRACE امکاناتی را به‌صورت آنلاین تدارک دیده که تمامی کاربران دریایی به کتاب‌خانه‌های الکترونیکی دسترسی داشته باشند. این امکانات به 29 زبان زندۀ دنیا در دسترس قرار دارد. از سوی دیگر برنامه‌های آموزش آنلاین برای تعدادی از کارمندان و سایر علاقه‌مندان در سراسر دنیا تدارک دیده که به زبان‌های چینی، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، روسی و پرتغالی تدریس می‌شود.

https://www.traceinternational.org

aveling

این مؤسسه دوره‌های مقدمانی آموزش اجباری حمل کالاهای خطرناک را از طریق سیستم آنلاین از طریق مرکزی که توسط ادارۀ ایمنی استرالیا هدایت می‌شود آموزش می‌دهد. این دوره‌ها با همکاری IMO برای دریانوردانی که در حمل کالاهای خطرناک نقش دارند، فراهم شده است علاوه بر آن دوره‌های بسته‌بندی و انبار کردن و حمل کالاهای خطرناک پیش‌بینی شده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در دوره‌ها از طریق راه دور با این مرکز تماس حاصل کنند.

https://www.aveling.com.au/

gov

این مؤسسه برنامه‌ریزی‌هایی پیرامون راههای مقابله با کوید -19 برای دریانوردان پیش‌بینی کرده است. آژانس هاس دریایی و ساحلی انگلیس که این دوره‌ها را پیش‌بینی کرده از طریق اطلاعات دریافتی آنلاین مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهد که آنان را با دستورالعمل‌های مختلف و امکان استفاده از مرخصی پزشکی و امکانات قرنطینه‌ای و راههای دریافت حقوق و دستمزد در دوران بیماری آشنا می‌کند.

https://www.gov.uk

FAO organizational

سازمان خوار و بار جهانی FAO دوره‌های آنلاین را برای کلیۀ کاربرانی که در بخش شیلات فعالیت می‌کند، برگزار می‌کند. این سازمان تاکنون بیش از 4000 نفر از کاربران را به‌صورت آنلاین آموزش داده و گواهی‌نامه‌های لازم را به آنان اعطا کرده است. به گفتۀ کارشناسان این سازمان از آن‌جایی‌که در حال حاضر ویروس کرونا اکثر پرورش‌دهندگان ماهی و سایر فرآورده‌های شیلاتی را خانه‌نشین کرده بهترین راه برای آموزش آنلاین استفاده از سیستم‌های آنلاین آموزشی است که کارشناسان FAO با همکاری کارشناسان IMO نسبت به آموزش آنان با موضوعات زیر اقدام می‌کنند.

تحقیق و توسعۀ فنون جدید آبزی‌پروری

به نمایش گذاشتن بهترین روش‌ها در آبزی‌پروری آموزش متخصصان ادارات محلی، ملی و بخش خصوصی درزمینۀ راههای تولید فرآورده‌های شیلاتی.

http://www.fao.org

wmu

دانشگاه دریانوردی دریایی وابسته به IMO یک مرکز پیشرفتۀ جهانی برای آموزش و تحقیقات است که با شیوع ویروس کرونا آموزش آنلاین را در رأس فعالیت‌های خود قرار داده است و هدف از تأسیس این دانشگاه افزایش تعداد دریانوردان متخصص با مهارت بالاست. به همین جهت در حال حاضر تحصیلات به صورت آنلاین توسط اساتید آن تدریس می‌شود. این دانشگاه در سال 1983 توسط سازمان بین‌المللی دریانوردی IMO به عنوان مرکز برتر دریایی تأسیس شده و برنامه‌های آموزشی آن منحصربه‌فرد بوده و در کنار آن تحقیقات گسترده‌ای انجام می‌دهد.

دکتر Cleopatra Doumbia-Henry درزمینۀ راه‌اندازی کلیۀ رشته‌ها به‌صورت آنلاین در این دانشگاه می‌گوید: تجربه ما را بر آن می‌دارد که آموزش از راه دور را فراموش نکنیم. به همین جهت نهادها و آژانس‌های متعددی ما را درزمینۀ آموزش از راه دور یاری می‌کنند. برای مثال EMSA یکی از آژانس‌های اتحادیۀ اروپا است که کمک‌های فنی و پشتیبانی را انجام می‌دهد.

ما تصمیم داریم با آموزش از راه دور با کیفیت فراگیر برای به تمامی اهدافی که در کلاس‌های درسی پیگیری می‌شود، دست‌یابیم.

https://www.wmu.se/programmes

و بالاخره در پایان، سازمان بهداشت جهانی آخرین اطلاعات را دربارۀ آمار و ارقام مربوط به ویروس کرونا و راههای جلوگیری از آن را به صورت آنلاین از طریق سایت زیر اطلاع‌رسانی می‌کند.

https://www.who.int/health

در این راستا، سایت https://www.financemagnates.com چگونگی ارائۀ سرویس، خدمات و تجهیزات پزشکی در تمام نقاط را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

نظرات کاربران
نظر شما ؟
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران